Maketuok dabar       

Kalendorių programos naudojimo instrukcija

ĮDIEGIMAS
     
Windows Vartotojams
Spustelkite nuorodą įdiegti My Fotocalendar Cards

Mac Vartotojams
Spustelkite nuorodą įdiegti My Fotocalendar Cards
   
  
PRADŽIA
   
Paleidus programą jūs pamatysite 5 pasirinkimus:
Open Saved File - Atidaryti jau išsaugotą failą (kalendoriaus ar atviruko darbą)
New Calendar – sukurti naują kalendorių
New Card – sukurti naują atviruką
FastTrack – greitasis kalendoriaus ir atviruko sukūrimo vedlys
Cancel - Atšaukti
Pasirinkite norimą funkciją. Priklausomai nuo pasirinkties bus atidarytas atitinkamas langas.PASTABA: Jeigu norite susikurti kalendorių ar atviruką greitai ir be ypatingų pageidavimų, naudokite FastTrack pasirinktį. Detalesnę informaciją rasite paspaudę FastTrack mygtuką. 

 
KALENDORIAUS SUKŪRIMAS  
   
Paspaudus „Naujas kalendorius“ („New Calendar“) pasirinktį, atsiveria dialogo langas:Pasirinkite norimą šabloną ir du kartus paspauskite pele.

Jūs galėsite keisti beveik visą matomą šablono grafinį turinį.

Įsitikinkite, kad pasirinkote reikiamą šabloną! Jūs jį galėsite keisti bet kurioje kūrimo stadijoje—bet pakeitus jį vėliau, reikės papildomai pakeisti kai kuriuos nustatymus.

Šablonai yra sukurti atitinkamiems popieriaus lapo dydžiams. Programa siūlo šiuos šablono dydžių variantus:

12” x 18” - Bound at The Top
Kiekvienas 12”x18” dydžio lapas atspausdinamas vienoje popieriaus pusėje ir surišamas spirale viršuje

11” x 17” - Center Fold
Atversto kalendoriaus dydis yra 11" x 17", perlenkto ir per vidurį surišto kalendoriaus dydis yra 8.5” x 11”. Kiekvienas 8.5” x 11”dydžio lapas spausdinamas abiejose popieriaus pusėse.
8.5” x 11” - Bound at The Top
Kiekvienas 8.5”x11” dydžio lapas atspausdinamas vienoje popieriaus pusėje ir surišamas viršuje

11” x 17” - Bound at The Top
Kiekvienas 11”x17” dydžio lapas atspausdinamas vienoje popieriaus pusėje ir surišamas viršuje

Desktop CD Calendar
CD įdėklas atsidaro kaip 5” x 5.9” (142mm x127mm) dydžio kalendorius, kuris gali būti statomas ant stalo ar bet kokio kito lygaus paviršiaus. Dukart spustelėjus pele arba paspaudus OK, atsidarys kalendoriaus elementų parinkčių langas:Čia jūs galite pasirinkti kalendoriaus pradžios mėnesį ir metus, savaitės pradžios dieną bei atostogų ir švenčių dienas, kurias jūs norėtumėte įtraukti į savo kalendorių. Pastaba: jūs bet kuriuo darbo momentu galite sugrįžti atgal ir pakeisti savo pasirinkimus.

Paspaudus OK, atsidarys pagrindinis jūsų kuriamo kalendoriaus darbalaukis, rodantis pirmą pasirinktą mėnesį. 
 

VALDYMAS
 
Yra du būdai, kurie leis jums judėti nuo pirmo kalendoriaus mėnesio iki paskutinio. Greičiausias būdas yra naudotis kalendoriaus puslapių parinkčių langeliu, esančiu viršutiniame kairiajame lango kampe po įrankių juosta tarp dviejų rodyklių.
   
Taip pat paspaudus kairę/dešinę rodykles, jūs galėsite pajudėti į vis kitą savo kalendoriaus puslapį. 

Kitas būdas pasirinkti kitą kalendoriaus puslapį, yra naudotis mėlyna vertikalia valdymo juosta, esančia kairėje lango pusėje. Čia jūs galite matyti kiekvieno savo kalendoriaus puslapio miniatiūrą. 
   
   
KŪRIMAS
 
Kalendoriaus kūrimo parinktys jums leis:
Įterpti nuotraukas/paveikslėlius
Įterpti grafikos elementus
Įterpti tekstą
Įterpti ir redaguoti kalendoriaus langelių elementus
Kiekviena iš šių parinkčių leis jums susikurti savitą kalendoriaus vaizdą:Paveikslėliai. Greičiausias būdas įterpti skaitmenines nuotraukas/paveikslėlius yra pelės pagalba nutempti jas nuo savo kompiuterio darbalaukio tiesiai į kiekvieno kalendoriaus mėnesio puslapio langą. Jūs taip pat galite nutempti nuotraukas į Paveikslėlių (Images) parinkčių juostą (esančią po valdymo juosta), kad galėtumėte naudotis šiomis nuotraukomis vėliau (jūs taip pat galite įterpti nuotraukas, naudojantis Add Image & Add Folder mygtukais, esančiais Paveikslėlių (Images) parinkčių juostoje. Jūs taip pat dar galite įterpti nuotraukas naudojantis „Pritaikyti“ („Personalize“) meniu parinktimi „Įterpti naują paveikslėlį“ („Add New Picture“).Įterpę nuotrauką/paveikslėlį, jūs galite juo manipuliuoti daugybe būdu. Pirmiausia paspauskite atitinkamą nuotrauką kad ją pasirinktumėte. Dabar turėtų atsirasti paveikslėlių valdymo kontrolės (Image Management Controls) juosta:Naudojantis paveikslėlių valdymo kontrolės juostos parinktimis, jūs galėsite:
Uždėti paveikslėliui rėmelius.
Sukioti paveikslėlį. Nesijaudinkite padaryti neteisingai  - pasukimo atšaukimo ikona  leis jums visada atšaukti atliktą paveikslėlio pasukimą.
Užapvalinti paveikslėlio kampus.
Išblukinti paveikslėlį.
Apkarpyti paveikslėlį. Karpymo langelis pasirodys ant jūsų paveikslėlio. Nustatykite norimą paveikslėlio dydį ir spustelėkite pele išorinėje apkarpyto paveikslėlio pusėje.
Keisti paveikslėlio dydį tam, kad jis užpildytų visą puslapį.
Grafiniai elementai. Jūs galite įterpti kvadratines/stačiakampes formas. Tiesiog sukurkite ar pasirinkite jau esamą elementą ir tada atsiras Grafinių elementų valdymo (Objects Management Controls) juosta:Jūs galite savo pasirinktus elementus keisti:
Keisti ir pritaikyti rėmelius.
Keisti elemento foną.
Užapvalinti rėmelių kraštus.
Tekstas. Jūs galite įterpti tekstą į savo kalendorių ir redaguoti jį. Naudodamiesi Teksto valdymo (Text Management Controls) juostos parinktimis, jūs galėsite papildomai:
Pasirinkti teksto rėmelius ir foną.
Suapvalinti teksto rėmelių ir/ar fono kraštus.
Sukioti tekstą.
Kalendoriaus langeliai. Kiekvienas kalendoriaus langelio elementas gali būti keičiamas: tekstas, paveikslėliai, langelio forma – net bendras langelių išdėstymas. Paspauskite ant bet kokio teksto, esančio kalendoriaus langelyje, kad pasirodytų Langelių valdymo (Cell Management Controls) juosta: Įvykiai gali būti pridėti ir redaguojami kalendoriaus langeliuose naudojant „Pritaikyti“ („Personalize“) meniu funkcija „Įvykiai“ („Events“) arba du kartus paspaudus ant tos dienos langelio. Iš tikro galima naudotis daugybe funkcijų kuriant savo kalendorių. Jeigu visas kūrimo procesas jums atrodo per sudėtingas, jūs visada galite pasinaudoti greito kūrimo funkcija FastTrack. Daugiau informacijos apie greitąjį kūrimą ieškokite FastTrack paskyroje.Dar yra keletas dalykų, ką reikėtų aptarti prieš užbaigiant kalendoriaus kūrimą, bet mes prie to sugrįšime vėliau, o dabar aptarsime pačius pagrindinius dalykus.  
   

ĮRANKIAI IR MENIU KOMANDOS
 
Kaip ir kitos programos, Mano Foto Kalendoriaus ir Atvirukų programa turi tas pačias įrankių ir komandų parinktis, bet turi ir tik šiai programai būdingų funkcijų. Čia mes aptarsime tik tuos įrankius ir meniu komandas, kurios yra išskirtinės šioje programoje.ĮRANKIŲ JUOSTA (IŠ KAIRĖS Į DEŠINĘ)[Naujas] [Atidaryti] [Išsaugoti], [Spausdinti] [Atšaukti] [Padidinti vaizdą] [Sumažinti vaizdą] [Siųsti į MyPicTales] [FastTrack]Send to MyPicTales – Ši funkcija skirta atsiųsti kalendorių į mūsų spaustuvę profesionaliam spausdinimui ir įrišimui. Pas mus jūsų kalendorius bus atspausdintas ant aukščiausios kokybės fotopopieriaus. Mes naudojamės naujausiomis skaitmeninio spausdinimo technologijomis kad pasiektume aukščiausio profesionalumo rezultatus. Atspausdintas ir įrištas kalendorius bus išsiųstas jūsų nurodytu adresu per keletą dienų. Meniu komandos:File MeniuNew… NaujasNew Calendar Project… Naujas kalendorius  Ši funkcija leis jums pradėti kurti naują kalendorių.     New Cards Project… Naujas atvirukasŠi funkcija leis jums pradėti kurti naują atviruką (daugiau informacijos apie atvirukų kūrimą ieškokite Atviruko kūrimo skyriuje).     New Playing Cards Project… Naujos kortosŠi funkcija leis jums pradėti kurti naujas kortas (daugiau informacijos apie kortų kūrimą ieškokite Kortų kūrimo skyriuje).     Page Setup… Puslapio nustatymaiKiekvienas kalendoriaus šablonas yra sukurtas atitinkamo dydžio popieriaus lapui. Todėl bet kokie lapo parametrų pakeitimai, baigus kurti kalendorių, gali neigiamai paveikti kalendoriaus vaizdą. Jeigu jūs sugalvosite pakeisti lapo parametrus, jūs pamatysite tokią žinutę:Send To Print At MyPicTales… Siųsti spausdinti į MyPicTales...Ši funkcija skirta atsiųsti kalendorių į mūsų spaustuvę profesionaliam spausdinimui ir įrišimui. Pas mus jūsų kalendorius bus atspausdintas ant aukščiausios kokybės fotopopieriaus. Mes naudojamės naujausiomis skaitmeninio spausdinimo technologijomis, kad pasiektume aukščiausio profesionalumo rezultatus. Atspausdintas ir įrištas kalendorius bus išsiųstas jūsų nurodytu adresu per keletą dienų.Preflight/Preview… Vaizdo peržiūraŠi funkcija leis jums patikrinti, ar jūsų kalendoriaus nuotraukos yra reikiamo dydžio. Nuotraukos, kurių rezoliucijos dydis bus per mažas (mažiau nei 300 DPI), bus pažymėtos rezoliucijos patikros lange. Toks langas pasirodys visada, kai bus nors viena nuotrauka, kurios dydis bus mažesnis nei 300 DPI.Edit Menu  Redagavimo Meniu

Global Font Change  
Šrifto pakeitimas
Ši funkcija leis jums keisti šriftą, raidžių dydį, spalvą ir stilių bet kuriame kalendoriaus langelyje arba visame kalendoriuje vienu metu.

Layout    
Išdėstymas
Ši funkcija leis jums pertvarkyti puslapio elementų (nuotraukų, grafinių objektų, teksto) išdėstymą. Pasirinkimai čia bus tokie: kelti pirmyn (Bring Forward), nukelti į viršų (Bring To front), kelti atgal (Send Backward), nukelti į apačią (Send To Back).
 
Grid  
Tinklelis Define Grid   
Nustatyti tinklelįŠi funkcija leis jums uždėti ant jūsų kalendoriaus tinklelį (jis nebus atspausdintas) tam, kad jums būtų lengviau kurti savo kalendoriaus dizainą. 
   
Show Grid 
Parodyti tinklelį Ši funkcija leis jums visą kalendorių padengti tinkleliu. Tai padės jums išdėstyti, pritaikyti ir sulygiuoti paveikslėlius, objektus ir tekstą ties artimiausia tinklelio linija. Tai labai pravartu dirbant su daugybe elementų. 
Printer Options     Spausdinimo parinktys
Šios parinktys leis jums nustatyti spausdinimo rezoliucijos dydį, kad paspartintumėte spausdinimo greitį ir kad spausdinant didelius paveikslėlius, spausdintuvas ir kompiuteris naudotų mažiau atminties.
 
Personalize Menu    
Pritaikymo Meniu Select Template… Pasirinkite maketą...Ši funkcija atidarys maketų pasirinkimo langą, kuriame jūs galėsite pasikeisti dabar kuriamo kalendoriaus maketo rūšį. PASTABA: jeigu jūs nuspręsite pakeisti maketą viduryje kūrimo proceso ar jau užbaigus visą darbą, kruopščiai viską peržiūrėkite ir įsitikinkite, jog jūsų dizaino elementų išdėstymas ir naujai pasirinkto maketo elementai  atitinka vieni kitus.Calendar & Holidays…   Kalendorius ir švenčių dienos...Ši funkcija atidarys langą, kuriame jūs galėsite pasirinkti kalendoriaus pradžios mėnesį ir metus, savaitės pradžios dieną, o taip pat atostogų ir švenčių dienas, kurias jūs norėsite matyti savo kalendoriuje.
 
Events… Įvykiai
Manage Events… Tvarkyti įvykius...Ši funkcija atidarys įvykių valdymo langą, kuriame jūs galėsite redaguoti ir ištrinti jau esamus įvykius. 
   
Insert Events…
Įterpti įvykiusŠi funkcija atidarys įvykių įterpimo langą, kuriame jūs galėsite įterpti naujus įvykius (kartu su paveikslėliais ar iškarpomis).PASTABA: Jūs negalite ištrinti jau iš anksto įterptų valstybinių švenčių dienų. Jeigu jūs nenorite kad tokia švenčių diena matytųsi jūsų kalendoriuje, naudokite funkciją „Visible“ kad ją paslėptumėte. Jūs taip pat galite sugrįžti į Kalendoriaus ir švenčių dienų valdymo langą („Pritaikyti“ meniu – „Kalendorius ir šventės“ (Personalize meniu - Calendar & Holidays…)) ir pašalinti visą šventinių dienų žymėjimo nustatymą.
 
Insert Month Thumbnail   Įterpti mėnesio miniatiūrąŠi funkcija leis jums įterpti miniatiūrinį kalendorių į ankstesnio, esamo ar kito mėnesio kalendoriaus lapą – arba įterpti visų trijų kombinacijas. Tokios miniatiūros gali būti įterptos į tam tikrus mėnesius ar į visus mėnesius iš karto. Jūs taip pat galite pakeisti miniatiūros dydį ir nutempti jį į bet kurią kalendoriaus lapo vietą. Dar daugiau funkcijų galima pasirinkti naudojantis Mėnesio miniatiūros nustatymo (Month Thumbnail Settings) langu (tiesiog du kartus spustelėkite ant miniatiūros). Žemiau pateiktos parinktys, kurias jūs matysite, pasirinkę funkciją Įterpti mėnesio miniatiūrą (Insert Month Thumbnail): Add To All Months  - Įterpti į visus mėnesius
Previous Month – Ankstesnis mėnuo
Current Month – Dabartinis mėnuo
Next Month – Kitas mėnuo
Calendar Look – Kalendoriaus peržiūra
Lock/Unlock Date Grid – Užrakinti/atrakinti datos tinklelįŠi funkcija leis jums užfiksuoti kalendoriaus tinklelį vienoje vietoje, arba leis jums jį pastumti į bet kurią lapo vietą.
à Date Location… Datų išdėstymasŠi funkcija leis jums nustatyti datų langelių išdėstymą ir dydį ypatingu tikslumu. PASTABA: Jūs taip pat galite pelės pagalba išdėstyti ir pakeisti datų langelių vietą ir dydžius. Tam, kad pele galėtumėte viską padaryti, jums reikia:1. Paspausdami pasirinkite datos tinklelį.2.  Paspauskite ant “Unlock Date Grid” ikonos, esančios Langelių valdymo (Cell Management Controls) juostoje. Dabar jūs galėsite išdėstyti ir keisti datos tinklelių dydžius rankiniu būdu. Įsitikinkite, jog užrakinote datos tinklelį (paspausdami ant “Lock Date Grid” ikonos), kai tik baigėte darbą. Pakeitus vienos datos išdėstymą, jis pasikeis ir kituose puslapiuose.
 
à Days Header… Dienų antraštėsŠi funkcija leis jums pakeisti savaitės dienų pavadinimų dydžius ir stilių.
 
à Colors & Fonts…  Spalvos ir šriftasŠi funkcija leis jums pakeisti tuščių, švenčių ir paprastų dienų langelių spalvas, šriftų dydžius ir stilių.
 
Day Contents… Dienų langelio turinysŠi funkcija leis jums valdyti kiekvieną dienos langelio elemento išdėstymą. Tiesiog kairiuoju pelės klavišu paspauskite ant norimo langelio ir taip sutvarkysite visus kalendoriaus dienų langelius.
 
Day Style… Dienos langelio stilius...Ši funkcija leis jums pakeisti dienos langelio rėmelio ir fono spalvas ir pavidalą (be standartinio kvadrato, jūs galite pasirinkti langelius apvaliais ar deimanto pavidalo kraštais).PASTABA: sąvokos „kraštai“ („border“) ir „rėmeliai“ („frame“) kalendoriaus kūrimo darbuose turi tą pačią reikšmę.
 
Localize    Vietos nustatymas Ši funkcija leis jums nustatyti nekintamų kalendoriaus elementų kalbą pagal jūsų poreikius, bet tik su sąlyga, jog norimos kalbos parametrai yra palaikomi jūsų kompiuterio operacinės sistemos.
 
Add New Picture… Įterpti naują paveikslėlį...Ši funkcija atvers bylos atidarymo langą, kuriame jūs galėsite pasirinkti norimą paveikslėlį. Priimtini paveikslėlių formatai yra JPEG, TIFF, BMP, PNG ir GIF.Replace Selected Picture… Pakeisti pasirinktą paveikslėlį...Insert Object      Įterpti objektą     A Picture… Paveikslėlis...Ši funkcija atvers bylos atidarymo langą, kuriame jūs galėsite pasirinkti norimą paveikslėlį. Priimtini paveikslėlių formatai yra JPEG, TIFF, BMP, PNG ir GIF.     A Text… Tekstas...Ši funkcija leis jums įterpti teksto objektus savo kalendoriaus puslapyje. Informacijos apie teksto redagavimo galimybes ieškokite Teksto valdymo (Text Management Controls) juostoje.     A Graphic Object… Grafinis objektas...Ši funkcija leis jums įterpti grafinius objektus savo kalendoriaus puslapyje (automatinis nustatymas: kvadratas, tik su rėmeliais). Informacijos apie grafinio elementų redagavimo galimybes ieškokite Objektų valdymo (Object Management Controls) juostoje.     A Clip Art… Iškarpos...Ši funkcija atvers iškarpų pasirinkčių langą, kuriame jūs galėsite pasirinkti norimą iškarpą. Pasirinkta iškarpa bus įterpta į kalendoriaus lapą, ją bus galima perstumti ir pakeisti jos dydį.Image Commands     Paveikslėlių komandos     A Load Picture… Pridėti paveikslėlį...Ši funkcija leis jums pakeisti pasirinktą paveikslėlį ar iškarpą paveikslėliu iš jūsų kompiuterio. Priimtini paveikslėlį formatai yra JPEG, TIFF, BMP, PNG, PICT, ir GIF.     A Resize Picture To Fill...   Padidinti paveikslėlį puslapio užpildymui...Ši funkcija leis jums padidinti paveikslėlį ar iškarpą taip, kad būtų užpildytas visas kalendoriaus lapas nuo viršaus iki apačios ir nuo vienos pusės iki kitos.   
 
 
NAUDINGA INFORMACIJA
 
Dešiniojo pelės klavišo parinktysPasirinkus pele norimą objektą ar bet kurioje kitoje kalendoriaus lapo vietoje ir paspaudus dešinįjį pelės klavišą, atsidarys meniu parinktys. Šis meniu turi visas komandas, reikalingas pasirinkto objekto/vietos redagavimui. Šių komandų funkcionalumas yra toks pat kaip ir anksčiau aprašytų komandų. Čia taip pat galėsite pasinaudoti ir šiomis komandomis: iškirpti, kopijuoti, įterpti, ištrinti, padauginti. 
 
Objekto išdėstymas ir dydžio keitimas Jūs galite bet kurį puslapio objektą perkelti į kitą vietą pasirinkdami rodyklės žymeklį (Arrow) Valdymo juostoje (Management Control Center) ir kairiuoju pelės klavišu paspausdami ant objekto, nutempti jį į norimą vietą.Jūs galite keisti grafinio objekto dydį pasirinkdami jį ir nuvedę pelės rodyklę ant objekto krašto ar kampo, pakeisite ją į dydžių keitimo žymeklį. Žymeklio formos gali būti tokios:PASTABA: Paveikslėliai taip pat gali būti mažinami/didinami tokiu būdu, bet jie visada išlaikys savo originalius parametrus nepaisant to, kokio dydžio jie atrodys kompiuterio ekrane.
 
ASMENINIŲ ATVIRUKŲ KŪRIMAS
 
Pasirinkus funkciją „sukurti naują atviruką“ („New Card…“) iš „Atidaryti ar sukurti darbą“ (“Open or Create Project”) dialogo lango, atsivers atviruko dydžių ir stilių pasirinkčių langas. Norėdami pradėti kurti atvirukus, jūs turite būtinai nurodyti atviruko dydį ir stilių. Kai tik tai padaroma, toliau bet kuris atviruko kūrimo aspektas gali būti pasirenkamas individualiai.Yra trys pagrindinės atvirukų rūšys: perlenkiami atvirukai (sveikinimo atvirukai), atvirlaiškiai (taip pat ir vizitinės kortelės) ir žaidimų kortos (standartinis 52 kortų kaladės rinkinys). Perlenkiami atvirukai turi tris keičiamus paviršius: priekinį lapą, vidinius lapus ir galinį lapą. Atvirlaiškiai turi du paviršius – priekinį ir galinį lapą, o žaidimų kortos turi vieną keičiamą paviršių – kortų nugarėles. Įsitikinkite, kad pasirinkote tinkamą atviruko dydį. Dydį jūs galite keisti bet kuriuo darbo momentu, bet tai gali sukelti problemų dėl dizaino ypatybių neatitikimo šablonams.Pasirinkite norimą atviruko dydį ir rūšį, ir paspauskite „Pratęsti“ (“Continue”) mygtuką. 
   
   
ATVIRUKŲ RŪŠYS
 
TaleWearver leidžia susikurti keturis skirtingus atvirukų tipus: atvirlaiškius (postcards), perlenkiamus sveikinimo atvirukus (folding greeting cards), kolekcines korteles (Trading Cards) ir žaidimų kortas (playing cards). Atviruko forma, kurią jūs matysite pagrindiniame programos lange ir bus ta rūšis, kurią jūs pasirinkote:Atvirlaiškiai (postcards) ir kolekcinės kortelės (Trading Cards) turi dvi puses: priekinę ir galinę pusę. Norėdami pasirinkti vis kitą pusę, naudokite „Priekis“ ir „Nugarėlė“ (“Front” ir “Back”) mygtukus kairėje viršutinėje lango dalyje, arba tiesiog pasirinkite norimą pusę, paspausdami pelės žymekliu ant miniatiūrų, esančių kairėje juostoje.Perlenkiamas sveikinimo atvirukas (Folding Greeting Card) turi tris puses: priekinį ir galinį lapą, vidinę pusę.  Norėdami pasirinkti vis kitą pusę, naudokite „Priekis“ ir „Nugarėlė“, „Vidus“ (“Front” ir “Back”, „Inside“) mygtukus kairėje viršutinėje lango dalyje, arba tiesiog pasirinkite norimą pusę, paspausdami pelės žymekliu ant miniatiūrų, esančių kairėje juostoje.  
   

ATVIRUKO KŪRIMAS
 
Atviruko kūrimo pagrindinės pasirinktys yra šios:
Įterpti paveikslėlį.
Įterpti grafinį elementą.
Įterpti tekstą.
Kiekviena iš šių pasirinkčių leis susikurti savo atviruką.Paveikslėliai. Greičiausias būdas įterpti skaitmenines nuotraukas/paveikslėlius yra pelės pagalba nutempti jas nuo savo kompiuterio darbalaukio tiesiai į atviruko puslapio langą. Jūs taip pat galite nutempti nuotraukas į Paveikslėlių (Images) parinkčių juostą (esančią po valdymo juosta), kad galėtumėte naudotis šiomis nuotraukomis vėliau (jūs taip pat galite įterpti nuotraukas, naudojantis Add Image & Add Folder mygtukais, esančiais Paveikslėlių (Images) parinkčių juostoje). Jūs taip pat dar galite įterpti nuotraukas naudojantis „Pritaikyti“ („Personalize“) meniu parinktimi „Įterpti naują paveikslėlį“ („Add New Picture...“).Įterpę nuotrauką/paveikslėlį, jūs galite juo manipuliuoti daugybe būdu. Pirmiausia paspauskite atitinkamą nuotrauką kad ją pasirinktumėte. Dabar turėtų atsirasti paveikslėlių valdymo kontrolės (Image Management Controls) juosta: Naudojantis paveikslėlių valdymo kontrolės juostos parinktimis, jūs galėsite:
Uždėti paveikslėliui rėmelius.
Sukioti paveikslėlį. Nesijaudinkite padaryti neteisingai  - pasukimo atšaukimo ikona  leis jums visada atšaukti atliktą paveikslėlio pasukimą.
Užapvalinti paveikslėlio kampus.
Išblukinti paveikslėlį.
Apkarpyti paveikslėlį. Karpymo langelis pasirodys ant jūsų paveikslėlio. Nustatykite norimą paveikslėlio dydį ir spustelėkite pele išorinėje apkarpyto paveikslėlio pusėje.
Keisti paveikslėlio dydį tam, kad jis užpildytų visą puslapį.
Grafiniai elementai. Jūs galite įterpti kvadratines/stačiakampes formas. Tiesiog sukurkite ar pasirinkite jau esamą elementą.


Maketuok dabar       

Norite paklausti? info@manofotoknyga.lt  ar tel. 8684 47849