Maketuok dabar       

Profesionalams

Iškraipytas šriftas

Gali būti, jog tai yra iškreiptas „TrueType“ šriftas sistemoje, kuris sugadina Java virtualiąją įrangą. Klaida atsiranda nuskaitant tam tikro tipo TrueType šrifto failus, kurie savo vidinėse lentelėse turi nenuoseklaus ilgio įrašus. Kadangi šie duomenys nėra tikrinami dėl nuoseklumo Sun kodu, kartais jie gali nuskaityti atmintį už paskirtų buferių ribų – tai viena iš programavimo klaidų, kuri tipiškai lieka nepastebėta daugeliu atvejų, bet kuri gali atsitiktiniu būdu sukurti kreipties pažeidimo klaidas.

Tam išspręsti yra trys būdai (jei kiltų kokios problemos):

1. Naudokite trečios šalies sukurtą diagnostinį įrankį, kad patikrintumėte savo sistemos šriftus. Naršydamas internete, radau keletą variantų. Tačiau aš niekada jų nenaudojau ir nelabai žinau, ar jie yra geri. Nemokamus įrankius galite rasti šiuose puslapiuose:
http://www.free-font-tools.com/, FontExpert 2005 7.0 http://www.sharewareplaza.com/FontExpert-2005-download_5540.htm,
FontAgent http://www.fontagent.com/.

2. Kitas būdas yra nueiti į šį puslapį: ftp://ftp.ibs.ru/Proekt/PSI/UTS/UTS/java/jfc/Font2DTest/Font2DTest.html ir paleisti programą, kad būtų patikrinti įtarimą keliantys šriftai. Jūs galite nurodyti tam tikrą šrifto dydį, stilių ir rastrinį režimą. Jeigu tam tikro šrifto peržiūros su Font2DTest procesas trūkinėja, labai tikėtina, jog šis šriftas ir kelia problemų.

3. Išinstaliuokite visus šriftus iš sistemos, išskyrus pagrindinius, kurie jau būna pačioje sistemoje, ir pažiūrėkite, ar problemų vis dar išlieka. Tada pridėkite po vieną „priešišką“ šriftą.

4. Susikurkite nauja aplanką kietajame diske, tarkim, tokį c:JavaFonts. Nukopijuokite (atkreipkite dėmesį, jog reikia nukopijuoti, o ne perkelti šriftus) į jį visa tai: Arial.ttf, Cour.ttf, Times.ttf ir Wingding.ttf.
Tuomet nurodykite Java įrankiams ir RunTime naudoti naują šriftų direktoriją vietoj jau numatytos sistemos šriftų. Tam reikia dešiniuoju pelės klavišu paspausti ant „My Computer“ ir „Properties“. Pasirinkiteti „Advanced tab“ ir paspauskite ant „Environment variables“. Sukurkite naują kintamąjį „JAVA_FONTS“ su verte naujo aplanko prieigai (c:/JavaFonts). Patikrinkite, ar veikia. Dabar į šį aplanką  pridėkite šriftus iš šriftų aplanko ir žiūrėkite kuris šriftas „nulaužia“ jį.

Kaip žinoti, jog tai, ką matau kompiuterio ekrane, taip pat atrodys ir atspausdinta?

Kad paveikslėliai atrodytų kuo geriau, reikia pasistengti. Labai svarbu žinoti, kaip paveikslėliai atrodys atspausdinti. Geriausiam spalvų atitikimui išgauti naudokitės šiais patarimais:

1. Sukalibruokite kompiuterio ekraną specialiu kalibravimo prietaisu. Rinkoje yra keletas šio prietaiso variantų. Dažniausiai mes klientams rekomenduojame šiuos:
Color Vision Spyder: http://www.colorvision.com/index_us.php
Huey Calibration: http://www.pantone.com/pages/pantone/pantone.aspx?ca=2
Eye One: http://www.pantone.com/pages/pantone/pantone.aspx?ca=2

2. Naudokite teisingą spalvų intervalą. Dauguma fotoaparatų duoda sRGB sRGB tinkamiausias spalvų intervalas mūsų sistemai. Daugiau informacijos apie spalvų intervalus ieškokite šiame interneto puslapyje: Information on Color Space: http://en.wikipedia.org/wiki/Color_space. Mūsų sistema nepriima CMYK paveikslėlių, o juodai balti paveikslėliai prieš darbą su programa turi būti perdaryti atgal į sRGB formatą.

3. Jei visa tai per sudėtinga, rekomenduojame naudoti automatinį spalvų pataisymą. Dauguma sistemų turi automatinius spalvų taisymo įrankius. Nors jie ir netobuli, bet veikia pakankamai gerai. Mūsų fotoknyga turi jau įdiegtą automatinį spalvų taisymo įrankį.
 
Kai gausite savo produktą, spalvos šiek tiek skirsis. Skirtumas turėtų būti nežymus ir nelabai skirtis nuo produkto originalios versijos, jei viską darėte pagal anksčiau išvardytus nurodymus. Vaizdas ekrane ir atspausdintas ant popieriaus šiek tiek skirsis dėl šviesos ypatybių (šešėlių, atspindžių, saulės šviesos, dienos šviesos ar kaitinamųjų lempų įtakos ir pan.).

*Pastaba: MyPicTales nėra atsakingas už jokias klaidas ar netikslumus, kurie gali būti anksčiau nurodytuose internetiniuose puslapiuose. Šie puslapiai nurodyti tik dėl juose pateikiamos informacijos paprastumo ir suprantamumo. Jeigu jums reikia daugiau informacijos,  rekomenduojame pasiskaityti plačiau arba užsirašyti į pamokas, skirtas spalvoms valdyti.


Maketuok dabar       

Norite paklausti? info@manofotoknyga.lt  ar tel. 8684 47849